niedziela, 1 września 2019

Wspólne dzieło- więc do dzieła!!! Proporczyki jedności i rozmaitości.

Witajcie!
Na początek roku szkolnego oto takie zadanie dla klas 5-8.  Byłoby super, gdyby każdy wziął udział w przedsięwzięciu.
Każdy z Was spróbuje zrobić jeden proporczyk wg własnego pomysłu, projektu, uznania. Technika dowolna.  Można rysować, malować, wyklejać .....Ma to być coś co lubicie/ co wam się podoba/ cokolwiek. Narzucamy tylko kształt. Każda klasa otrzyma wydruk i najlepiej gdyby wychowawca/przewodniczący zrobił tyle kopii na bloku technicznym A4 ilu jest uczniów w danej klasie.
Można podpisać w wyznaczonym miejscu (zdjęcie poniżej).

Później powiesimy wszystkie zebrane proporczyki na sznurku na korytarzu.

Znalezione obrazy dla zapytania proporczyki


środa, 13 marca 2019

konkurs w czerwcu


Konkurs w czerwcu
Samorząd Uczniowski zaprasza do wzięcia udziału w konkursie  hula hoop.  Można już trenować J  .  Będziemy kręcili oczywiście na czas. Można przynieść na konkurs własne koło.

Znalezione obrazy dla zapytania hula hop
Znalezione obrazy dla zapytania hula hop

zielony poniedziałek

Zbliża się wiosna i  Dzień św. Patryka.  Prosimy w związku z tym o ubranie się na zielono w poniedziałek    18 marca.  Im więcej zielonego, tym lepiej.
Podobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania zielony dzień

Marcowy konkurs w ciemno

13 marca odbył się kolejny konkurs w ciemno i trzynastka okazała się  szczęśliwa dla dla Nikoli i Mai z 5a ponieważ trzynaście razy celnie rzuciły piłeczkami do kosza i wygrały.
Każda dwuosobowa drużyna miała 18 piłek i wykonała trzy tury rzutów.  Wzięliśmy najwyższe wyniki pod uwagę i skutek jest taki:

I miejsce 5a - 13/18  -Nikola , Maja
II miejsce  4b-  10/18 Ania i Amelia
III miejsce 5c- 9/18  Kaja i Zuzia






























piątek, 8 lutego 2019

Gry planszowe za nami

Uczestnicy dopisali i mam nadzieję, że zostali zachęceni do grania w planszówki w domu z rodzinami , przyjaciółmi, kolegami z klasy. Warto!!!!  Super zabawa w dobrym towarzystwie.
W marcu musimy  to powtórzyć, bo wszystkim się podobało. Oprócz tego było zdrowo. Zjedliśmy 3 kg jabłek:-) , które podzieliliśmy tajemniczym urządzeniem. 

Graliśmy w :
7 cudów świata
Carcassonne
Rummy
Qwirkle
a na koniec chwilkę w Uno












środa, 6 lutego 2019

wieczór gier-ogłoszenie

W piątek  8 lutego od 16.00-18.00 odbędzie się wieczór gier planszowych.  Do czwartku przynosimy podpisane zgody od rodziców.  

Kolejny konkurs w ciemno+ filmik

Wczoraj tj 5.02.2019  odbył się konkurs w ciemno-kręcenie hula hop
Dziękujemy wszystkim za przybycie, zaangażowanie i zakręcone podejście do sprawy.
Mamy nadzieję, że poczuliście miętę do tego kawałka plastiku i być może rozpoczniecie treningi w domu.

I miejsce IV B- Basia i Maja- w sumie 1 min 45 sek
II miejsce V B Kamila i Krzysiek - 38 sek
III miejsce  IV a Natalia i Adrianna - 35 sek

Gratulujemy.



Może komuś się przyda krótki film szkoleniowy: